A lazítás fontos része a kyokushin karate gyakorlásának...
...hiszen a különböző technikákat, ütéseket, rúgásokat és védéseket helyesen csak úgy tudjuk véghezvinni, ha a test egyes részeit megfelelőképpen ellazítjuk.
A lazítás vonatkozik a test minden részére, a fejtetőtől egészen a lábujjakig. Bemelegítés során - ha időnk és a bemelegítést tartó engedi - törekedjünk arra, hogy folyamatosan lazítsunk (ez akár jelenthet egy csukló-, vagy fejkörzést is), hogy az tulajdonképpeni "edzés" szakaszra a test megfelelő bemelegítettségi és lazasági állapotba kerüljön.
Fontos, hogy a lazításkor a mozdulatainkkal a fokozatosságra törekedjünk (ne akarjuk rögtön spárgába lemenni), és kerüljük a hirtelen mozdulatokat, mert ezek az izmok, inak, szalagok sérüléséhez vezethetnek!
A lazítás során általánosságban elmondható, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetni a hát-, csípő,- és láblazító gyakorlatokra. A gyakorlatok ismétlése, intenzitása, végrehajtási ideje kortól, nemtől, és alkati adottságtól függően különböző lehet. Ideális eset az lenne, ha a karatéka napi szinten tudna foglalkozni akár csak egy 10-15 percet lazítással, így edzésen kevesebb időbe telhet számára a bemelegedés és testének megfelelő lazasági fokra való hozása.
Ha a lazítással kapcsolatban bármi kérdés vagy segítség iránti igény merül fel, bátran forduljanak a karatékák mestereik, vagy azon tanulótársaik felé, akik nagyobb tapasztalattal rendelkeznek e téren, vagy lazábbak és hasznos információkkal, segítséggel tudnak számukra szolgálni. |